Historia firmy

Początek lat dziewięćdziesiątych był dla wielu firm okresem rozkwitu. Także dla działającej od 1987 roku firmy P.H.P. Brabork Sp. z o.o., która rozbudowała swoja sieć sprzedaży i serwisu sprzętu AGD i RTV na terenie całego kraju, a następnie wybudowała na licencji firmy PHILIPS fabrykę telewizorów w Kwidzynie.
W 1992 roku z inicjatywy firmy PHP Brabork Sp. z o.o. oraz grupy inżynierów specjalizujących się w opracowywaniu, a także wdrażaniu nowych technologii z dziedziny telewizji, na potrzeby fabryki zostało założone Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo Handlowe BRABORK LABORATORIUM Sp. z o.o.
Pierwszym zleceniem Firmy było opracowanie prototypu nowego telewizora dla fabryki.

Posiadaną przez siebie wiedzę i doświadczenie techniczne, pracownicy Firmy wykorzystywali do poznawania i wdrażania nowych technologii związanych z systemami elektroniki profesjonalnej, a w szczególności z systemami prezentacji audiowizualnej (systemy antenowe, konferencyjne, nagłośnienia i projekcji wizyjnej) i systemami elektronicznych zabezpieczeń (systemy kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz telewizji dozorowej).

Dla potrzeb wojska, Firma wykonała prace studialne, których zadaniem było przedstawienie koncepcji kompleksowego zabezpieczenia różnego typu obiektów wojskowych, od zabezpieczeń obwodowych terenu, poprzez nadzór kamer, do zabezpieczenia magazynów broni i pomieszczeń administracyjnych w jednostkach. Na bazie naszych prac, zostały opracowane założenia i wytyczne, które obowiązywały w jednostkach wojskowych przy wyborze systemu zabezpieczeń.
Wysoka ocena tych prac spowodowała udzielenie naszej firmie w 1993 roku, jako jednej z pierwszych czterech firm w Polsce, zezwolenia na instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych i alarmowych w jednostkach Sił Zbrojnych RP. Wiarygodność Firmy została też potwierdzona wydaniem bezterminowej koncesji przez Ministra Spraw Wewnętrznych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie instalowania systemów alarmowych, zabezpieczających, wizyjnych i kontroli dostępu.

P.W.H. BRABORK LABORATORIUM SP. z o.o. opracowało projekty, zainstalowało i uruchomiło systemy zabezpieczeń w wielu Jednostkach Wojskowych m.in. w: Warszawie, Legionowie, Białobrzegach, Rembertowie, Szerokim Borze, Zegrzu, Puszczy Mariańskiej i w Skierniewicach.
Jakość prac została potwierdzona dwukrotnym nadaniem Firmie rekomendacji przez Departament Infrastruktury Ministerstwa Obrony Narodowej.

W 1995 roku P.W.H. Brabork LABORATORIUM Sp. z o.o. zaprojektowało i wykonało studio telewizyjne i sieć kablową w Fabryce Samochodów Osobowych DAEWOO-FSO w Warszawie na Żeraniu.

Studio telewizyjne służy do realizacji programów informacyjnych i edukacyjnych przeznaczonych dla załogi fabryki. Programy telewizyjne są wysyłane do ponad 60 punktów odbiorczych rozmieszczonych na terenie całego zakładu. Telewizory zainstalowane w halach fabrycznych, przekazują w czasie przerw śniadaniowych i obiadowych wiadomości z życia zakładu, sprawozdania z konferencji i narad, prezentują nowinki techniczne z dziedziny motoryzacji.
Studio telewizyjne wyposażono w sprzęt do emisji i post-produkcji firmy Panasonic. Są to między innymi: kontroler edycji AG-A800, kamery WV-F350/250, magnetowidy edycyjne AG-7650/7750 i cyfrowy mikser WJ-MX50 pracujący w systemie S-VHS. System S-VHS zapewnia bardzo dobrą jakość programów przy relatywnie niewysokim koszcie urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. Sprzęt firmy Panasonic jest uzupełniony sprzętem peryferyjnym umożliwiającym zmianę konfiguracji urządzeń przy realizacji różnych programów. W studiu można nagrywać od podstaw własne programy, a także realizować programy z wcześniej przygotowanych materiałów.
W celu zapewnienia ekipie obsługującej studio odpowiednich warunków pracy, wykonano stosowną adaptację budowlaną i aranżację wnętrza pomieszczenia przeznaczonego na studio.
Studio jest połączone z salą konferencyjną fabryki linią transmisyjną do realizacji programów „na żywo".
Sieć kablowa umożliwia równoległą transmisję kilku programów. Dystrybucją programów oraz zdalnym włączaniem i wyłączaniem odbiorników telewizyjnych steruje operator ze studia telewizyjnego poprzez oryginalne urządzenie zaprojektowane i wykonane przez naszą firmę. Całkowita długość tras kablowych wynosi ok. 15 km.

Szybko nasze przedsiębiorstwo stało się jedną z wiodących firm projektujących i instalujących systemy zabezpieczeń.

W 1996 roku nasza firma zaprojektowała i wykonała pierwszy w Polsce, i jeden z pierwszych w Europie, system monitoringu wizyjnego na stadionie piłkarskim CWKS „LEGIA" Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej.

Na stadionie zainstalowano 6 kolorowych kamer ruchomych do obserwacji kibiców siedzących na trybunach oraz 13 monochromatycznych kamer stacjonarnych do obserwacji otoczenia obiektu, w tym: wejść na stadion, kas biletowych, parkingów i wejść na trybuny. Studio systemu monitoringu znajduje się w centrum dowodzenia siłami policji i służb porządkowych, dzięki czemu osoby, które są odpowiedzialne za porządek na stadionie mogą w sposób bezpośredni korzystać z systemu monitoringu.

W następnym roku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy projekt systemu monitoringu hali sportowej w Pruszkowie. W kolejnych latach realizowaliśmy kilka podobnych inwestycji na obiektach sportowych, z których najbardziej znanymi są:

  • stadion Polonii,
  • stadion Orła w Warszawie,
  • hala sportowa Bemowo,
  • hala sportowa i lodowisko Torwar w Warszawie.

Systemy monitoringu wizyjnego w miastach wykonujemy od 2002 roku.

Na początku były to systemy wykorzystujące kamery i systemy rejestracji „analogowe", w których rejestracja obrazów odbywała się na magnetowidach, później w miarę rozwoju i dostępności nowych technologii, magnetowidy były zastępowane rejestratorami cyfrowymi, aż do systemów w pełni „cyfrowych", w których stosujemy kamery IP oraz serwery - rejestratory cyfrowe z dużą przestrzenią pamięci do zapisu oraz specjalistycznym oprogramowaniem umożliwiającym także dwukierunkową transmisję dźwięku pomiędzy punktem kamerowym a stanowiskiem operatorów systemu.
Także zmieniał się sposób transmisji sygnałów pomiędzy kamerami a Centrum monitoringu. W pierwszych systemach były używane istniejące kable telefoniczne lub układane przez nas kable miedziane, teraz stosujemy kable światłowodowe oraz systemy transmisji radiowej.

Wykonaliśmy systemy monitoringu wizyjnego w miastach: Ciechanów, Pruszków, Wołomin, Mińsk Mazowiecki, Ostrów Mazowiecka, Marki, Serock, Przasnysz, Żuromin, Płońsk, Gogolin, Chorzele oraz gminach: Baranowo, Jabłonna i Nur. Opracowaliśmy koncepcje lub projekty systemów monitoringu w wielu innych miastach.

W latach 2014 /2015 braliśmy udział w rozbudowie systemu monitoringu miasta Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. W Grodzisku Mazowieckim w ramach powierzonych nam prac zamontowaliśmy 25 szybkoobrotowych kamer megapikselowych, zbudowaliśmy dwa centra obserwacji zlokalizowane w komendzie Policji i w siedzibie Straży Miejskiej, zamontowaliśmy serwer systemu, do którego podłączyliśmy także ponad 30 stacjonarnych kamer megapikselowych, zamontowaliśmy urządzenia do przesyłania sygnałów po światłowodach pomiędzy kamerami a stanowiskami obserwacji i rejestracji.
W Pruszkowie wykonaliśmy modernizację techniczną studia monitoringu w celu przystosowania do odsługi kamer megapikselowych( trzy stanowiska obsługi, serwer, ściana ośmiu monitorów LCD 42'') oraz zamontowaliśmy dziewięć nowych kamer megapikselowych.

Równolegle z wdrażaniem elektronicznych systemów zabezpieczeń projektujemy i wykonujemy systemy prezentacji audiowizualnej, przeznaczone zarówno do obsługi małych sal konferencyjnych, jak też dużych kompleksów sal obsługiwanych przez zintegrowane systemy: dyskusyjne, nagłośnienia, projekcyjne i rejestracji. Systemy te wykonaliśmy miedzy innymi w gmachach Ministerstw: Gospodarki i Rozwoju Regionalnego.

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo Handlowe BRABORK Laboratorium Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie i obsłudze eksploatacyjnej elektronicznych systemów zabezpieczeń, nadzoru wizyjnego, nagłośnień oraz ochrony przeciwpożarowej. Podejmujemy się także roli podwykonawcy realizującego kompleksowo, od etapu projektowania do uruchomienia eksploatacyjnego systemów, część branżową przedsięwzięć realizowanych przez jednostki inwestycyjno - budowlane.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.